| Ekran |
| Veličina ekrana | 8.0" |
| Rezolucija ekrana | 1.280 x 800 |
| Format rezolucije | WXGA |
| Tip ekrana | IPS LCD |
| Tip panela | IPS |
| Pozadinsko osvetljenje | LED |
| Odnos stranica | 16:10 |
| Gustina piksela | 189ppi |
| Paleta boja | 16 miliona |
| Ostalo | Kapacitivni, Multi-touch, Full Lamination tehnologija, Anti-fingerprint tehnologija, ASUS Tru2Life t |
| Zaštita | Corning® Gorilla Glass |
| Softver |
| Operativni sistem | Google Android™ |
| Verzija | Android™ 5.0 |
| Edicija | 5.0 Lollipop |
| Čipset |
| Čipset | MediaTek MT8163 |
| Procesor | ARM™ Cortex-A53 |
| Broj jezgara | 4 |
| Radni takt procesora | 1.3GHz |
| RAM memorija | 2GB |
| Grafički procesor | Mali-T720MP2 |
| Memorija |
| Unutrašnja memorija | 16GB |
| Slot za memorijsku karticu | Da |
| Podržane memorijske kartice | MicroSDXC (TransFlash) |
| Proširivost memorije | Do 128GB |
| Mobilna mreža |
| 3G (SIM kartica) | Ne |
| Kamera |
| Zadnja kamera | Da |
| Rezolucija kamere | 5 Megapiksela |
| Ostale osobine | Autofokus |
| Prednja kamera |
| Prednja kamera | Da |
| Rezolucija prednje kamere | 2 Megapiksela |
| Povezivost |
| Wi-Fi | Da |
| Bežični mrežni standardi | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Bluetooth™ | Da |
| Bluetooth™ verzija | 4.0 |
| Priključci | 3.5mm audio, USB 2.0 Micro-B |
| Ostale osobine | Wi-Fi hotspot, Wi-Fi Miracast™ (kloniranje sadržaja sa pametnih uređaja) |
| Audio |
| Zvučnici | Ugrađeni |
| Mikrofon | Ugrađen |
| Podržane tehnologije | DTS® HD Premium Sound™ |
| Ostale karakteristike |
| GPS navigacija | Da |
| Vrsta navigacije | GPS |
| Senzori | Kompas, G-senzor, Senzor ambijentalnog osvetljenja, Hall senzor |
| Baterija |
| Tip | Litijum-polimerska |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 209mm x 123mm x 8.5mm |
| Masa | 350g |
| Boja | Bela |
| Pakovanje | USB kabl |
| Poklon | 5GB na ASUS Webstorage servisu (Lifetime), 11GB na ASUS Webstorage servisu (u toku prve godine) |
| Garancija |
| Garancija | 2 godine |