| Osnovne karakteristike |
| Tip | Smartfon (pametni telefon) |
| SIM kartice | 2 (Dual SIM) |
| Oblik | Monoblok |
| Ekran |
| Touchscreen | Da |
| Veličina ekrana | 6.3" |
| Rezolucija ekrana | 2960 x 1440 |
| Tip panela | Super AMOLED |
| Gustina piksela | 522ppi |
| Ostalo | Always on funkcija, Zakrivljene strane ekrana, 3D Touch home dugme, Grace UX |
| Paleta boja | 16.7 miliona |
| Zaštita | Corning® Gorilla Glass 5 |
| Softver |
| Operativni sistem | Google Android™ |
| Edicija | 7.1.1 Nougat |
| Čipset |
| Čipset | Exynos 8895 Octa |
| Procesor | ARM™ Mongoose M2 / Cortex A53 |
| Broj jezgara | 8 (4 + 4) |
| Radni takt procesora | 2.3GHz + 1.6GHz |
| RAM memorija | 6GB |
| Grafički procesor | Mali-G71 MP20 |
| Memorija |
| Unutrašnja memorija | 64GB |
| Podržane memorijske kartice | MicroSD (TransFlash) |
| Proširivost memorije | Do 256GB |
| Kamera |
| Rezolucija kamere | 12 + 12 Megapiksela |
| Video snimanje | 2160p |
| Ostale osobine | Dual LED blic, digitalni zoom, automatsko označavanje lokacije, detekcija lica i osmeha, HDR-visok dinamički raspon slike, DIS, OIS, panorama |
| Prednja kamera |
| Prednja kamera | Da |
| Rezolucija prednje kamere | 8 Megapiksela |
| Video snimanje | 1440p |
| Povezivost |
| Wi-Fi | Da |
| Bežični mrežni standardi | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac |
| Bluetooth™ | Da |
| Bluetooth™ verzija | 5.0 LE |
| NFC (Near Field Communication) | Da |
| Priključci | 3.5mm audio, USB Tip C |
| Ostale osobine | OTG podrška, dual-band, WiFi Direct, hotspot |
| Ostale karakteristike |
| GPS navigacija | Da |
| Senzori | Ubrzanje, vazdušni pritisak, otisak prsta, žiroskop, geomatnetni senzor, halov senzor, senzor za srčani ritam, senzor za blizinu, senzor za dužicu, senzor SpO2 |
| Dodatne funkcije | Brzo punjenje i žično i bežično, kompatibilno sa standardima WPC i PMA, IP68 sertifikat, otporan na prasinu i vodu (do 1.5m i 30 minuta), Bixby asistent, S Pen stylus (4096 nivoa pritiska) |
| Baterija |
| Kapacitet | 3.300mAh |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 162.5mm x 74.6mm x 8.5mm |
| Masa | 195g |
| Boja | Zlatna |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 24 meseca |