| Osnovne karakteristike |
| Tip | Smartfon (pametni telefon) |
| SIM kartice | 2 (Dual SIM) |
| Oblik | Monoblok |
| Ekran |
| Touchscreen | Da |
| Veličina ekrana | 5.0" |
| Rezolucija ekrana | 1.280 x 720 |
| Tip panela | Super AMOLED |
| Gustina piksela | 294ppi |
| Ostalo | Multi-touch |
| Paleta boja | 16.7 miliona |
| Zaštita | Asahi Dragontrail Glass |
| Softver |
| Operativni sistem | Google Android™ |
| Edicija | 5.1.1 Lollipop |
| Čipset |
| Čipset | Spreadtrum SC9830A |
| Procesor | ARM™ Cortex-A53 |
| Broj jezgara | 4 |
| Radni takt procesora | 1.5GHz |
| RAM memorija | 1.5GB |
| Grafički procesor | Mali-400 MP2 |
| Memorija |
| Unutrašnja memorija | 8GB |
| Podržane memorijske kartice | MicroSD (TransFlash) |
| Proširivost memorije | Do 128GB |
| Kamera |
| Rezolucija kamere | 8 Megapiksela |
| Video snimanje | 720p |
| Ostale osobine | Autofokus, LED blic, automatsko označavanje lokacije, detekcija lica i osmeha |
| Prednja kamera |
| Prednja kamera | Da |
| Rezolucija prednje kamere | 5 Megapiksela |
| Video snimanje | 480p |
| Povezivost |
| Wi-Fi | Da |
| Bežični mrežni standardi | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Bluetooth™ | Da |
| Bluetooth™ verzija | 4.1 |
| NFC (Near Field Communication) | Da |
| Priključci | 3.5mm audio, Micro USB v2.0 |
| Ostale osobine | OTG podrška, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| Audio |
| Radio | Da |
| Ostale karakteristike |
| GPS navigacija | Da |
| Senzori | Akcelerometar, Senzor blizine |
| Baterija |
| Kapacitet | 2.600mAh |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 142.3mm x 71mm x 7.9mm |
| Masa | 138g |
| Boja | Zlatna |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 24 meseca |