| Osnovne karakteristike |
| Tip | Smartfon (pametni telefon) |
| SIM kartice | 2 (Dual SIM) |
| Oblik | Monoblok |
| Ekran |
| Touchscreen | Da |
| Veličina ekrana | 5.6" |
| Rezolucija ekrana | 2220 x 1080 |
| Tip panela | Super AMOLED |
| Gustina piksela | 441ppi |
| Ostalo | Multi-touch |
| Paleta boja | 16.7 miliona |
| Zaštita | Corning® Gorilla Glass |
| Softver |
| Operativni sistem | Google Android™ |
| Edicija | 7.1.1 Nougat |
| Čipset |
| Čipset | Exynos 7885 Octa |
| Procesor | ARM™ Cortex A53/A73 |
| Broj jezgara | 8 (2 + 6) |
| Radni takt procesora | 2.2GHz + 1.6GHz |
| RAM memorija | 4GB |
| Grafički procesor | Mali-G71 MP2 |
| Memorija |
| Unutrašnja memorija | 32GB |
| Podržane memorijske kartice | MicroSD (TransFlash) |
| Proširivost memorije | Do 256GB |
| Kamera |
| Rezolucija kamere | 16 Megapiksela |
| Video snimanje | Full HD 1080p |
| Ostale osobine | LED blic, digitalni zoom, automatsko označavanje lokacije, detekcija lica i osmeha, HDR-visok dinamički raspon slike, panorama |
| Prednja kamera |
| Prednja kamera | Da |
| Rezolucija prednje kamere | 16 + 8 Megapiksela |
| Video snimanje | Full HD 1080p |
| Povezivost |
| Wi-Fi | Da |
| Bežični mrežni standardi | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac |
| Bluetooth™ | Da |
| Bluetooth™ verzija | 5.0 LE |
| NFC (Near Field Communication) | Da |
| Priključci | 3.5mm audio, USB Tip C |
| Ostale osobine | OTG podrška, dual-band, WiFi Direct, hotspot |
| Audio |
| Radio | Da |
| Ostale karakteristike |
| GPS navigacija | Da |
| Senzori | Senzor ubrzanja, Kompas, Senzor ambijentalnog osvetljenja, Senzor blizine, Senzor otiska prsta, Hall senzor, Barometar |
| Baterija |
| Kapacitet | 3.000mAh |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 149.2mm x 70.6mm x 8.4mm |
| Masa | 172g |
| Boja | Zlatna |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 24 meseca |