| Osnovne karakteristike |
| Tip | Smartfon (pametni telefon) |
| SIM kartice | 2 (Dual SIM) |
| Oblik | Monoblok |
| Ekran |
| Touchscreen | Da |
| Veličina ekrana | 5.84" |
| Rezolucija ekrana | 2280 x 1080 |
| Tip panela | IPS |
| Gustina piksela | 432ppi |
| Ostalo | Multi-touch, Otporan na ogrebotine, Emotion 8.0 UI |
| Paleta boja | 16.7 miliona |
| Softver |
| Operativni sistem | Google Android™ |
| Edicija | 8.0 Oreo |
| Čipset |
| Čipset | HiSilicon Kirin 659 |
| Procesor | ARM™ Cortex-A53 |
| Broj jezgara | 8 (4 + 4) |
| Radni takt procesora | 2.36GHz + 1.7GHz |
| RAM memorija | 4GB |
| Grafički procesor | Mali-T830 MP2 |
| Memorija |
| Unutrašnja memorija | 64GB |
| Podržane memorijske kartice | MicroSD (TransFlash) |
| Proširivost memorije | Do 256GB |
| Kamera |
| Rezolucija kamere | 16 + 2 Megapikesla |
| Video snimanje | Full HD 1080p |
| Ostale osobine | Druga kamera 2.0 Mpix, autofokus, LED blic, automatsko označavanje lokacije, detekcija lica i osmeha, HDR, touch focus, panorama |
| Prednja kamera |
| Prednja kamera | Da |
| Rezolucija prednje kamere | 16 Megapiksela |
| Video snimanje | Full HD 1080p |
| Povezivost |
| Wi-Fi | Da |
| Bežični mrežni standardi | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Bluetooth™ | Da |
| Bluetooth™ verzija | 4.1 |
| NFC (Near Field Communication) | Da |
| Priključci | 3.5mm audio, USB 2.0 Micro-C |
| Ostale osobine | OTG podrška, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| Audio |
| Radio | Da |
| Ostale karakteristike |
| GPS navigacija | Da |
| Senzori | Akcelerometar, Žiroskop, Senzor blizine, Senzor ambijentalnog osvetljenja, Kompas, Senzor otiska prsta |
| Baterija |
| Kapacitet | 3.000mAh |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 148.6mm x 71.2mm x 7.4mm |
| Masa | 145g |
| Boja | Plava |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 24 meseca |