| Osnovne karakteristike |
| Tip | Smartfon (pametni telefon) |
| SIM kartice | 2 (Dual SIM) |
| Oblik | Monoblok |
| Ekran |
| Touchscreen | Da |
| Veličina ekrana | 6.0" |
| Rezolucija ekrana | 2160 x 1080 |
| Tip panela | AMOLED |
| Gustina piksela | 402ppi |
| Ostalo | Multi-touch, Emotion 8.0 UI |
| Paleta boja | 16.7 miliona |
| Zaštita | Corning® Gorilla Glass |
| Softver |
| Operativni sistem | Google Android™ |
| Edicija | 8.0 Oreo |
| Čipset |
| Čipset | Hisilicon Kirin 970 |
| Procesor | ARM™ Cortex A53/A73 |
| Broj jezgara | 8 (4 + 4) |
| Radni takt procesora | 2.4GHz + 1.8GHz |
| RAM memorija | 6GB |
| Grafički procesor | Mali-G72 MP12 |
| Memorija |
| Unutrašnja memorija | 128GB |
| Kamera |
| Rezolucija kamere | 12 + 20 Megapiksela |
| Video snimanje | 2160p |
| Ostale osobine | Druga kamera monohromatska 20 Mpix, Autofokus, dual LED blic, automatsko označavanje lokacije, detekcija lica i osmeha, HDR, fokus na dodir, panorama, Laser autofokus, Leica dual kamera 2.0 |
| Prednja kamera |
| Prednja kamera | Da |
| Rezolucija prednje kamere | 8 Megapiksela |
| Video snimanje | Full HD 1080p |
| Povezivost |
| Wi-Fi | Da |
| Bežični mrežni standardi | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac |
| Bluetooth™ | Da |
| Bluetooth™ verzija | 4.2 |
| NFC (Near Field Communication) | Da |
| Priključci | 3.5mm audio, USB Tip C |
| Ostale osobine | OTG podrška, Infrared port, DLNA, dual band, WiFi Direct, hotspot |
| Ostale karakteristike |
| GPS navigacija | Da |
| Senzori | Senzor otiska prsta, Akcelerometar, Senzor blizine, Svetlosni senzor, Digitalni kompas, Žiroskop, Barometar, Senzor na bazi Holovog efekta |
| Dodatne funkcije | IP67 sertifikovan - otporan na prasinu i vodu. Otpornost na vodu do 1 metar i 30 minuta |
| Baterija |
| Kapacitet | 4.000mAh |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 154.2mm x 74.5mm x 7.9mm |
| Masa | 178g |
| Boja | Siva |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 24 meseca |