| Osnovne karakteristike |
| Tip | Smartfon (pametni telefon) |
| SIM kartice | 2 (Dual SIM) |
| Oblik | Monoblok |
| Ekran |
| Touchscreen | Da |
| Veličina ekrana | 5.93" |
| Rezolucija ekrana | 2160 x 1080 |
| Tip panela | IPS |
| Gustina piksela | 407ppi |
| Ostalo | EMUI 5.1 |
| Paleta boja | 16 miliona |
| Zaštita | Corning® Gorilla Glass |
| Softver |
| Operativni sistem | Google Android™ |
| Edicija | 7.0 Nougat |
| Čipset |
| Čipset | HiSilicon Kirin 659 |
| Procesor | ARM™ Cortex-A53 |
| Broj jezgara | 8 (4 + 4) |
| Radni takt procesora | 2.36GHz + 1.7GHz |
| RAM memorija | 4GB |
| Grafički procesor | Mali-T830 MP2 |
| Memorija |
| Unutrašnja memorija | 32GB |
| Podržane memorijske kartice | MicroSD (TransFlash) |
| Proširivost memorije | Do 256GB |
| Kamera |
| Rezolucija kamere | 16 + 2 Megapikesla |
| Video snimanje | 30fps, Full HD 1080p |
| Ostale osobine | Geo-tagging, fokus na dodir, detekcija lica i osmeha, HDR, panorama |
| Prednja kamera |
| Prednja kamera | Da |
| Rezolucija prednje kamere | 8 Megapiksela |
| Video snimanje | Full HD 1080p |
| Povezivost |
| Wi-Fi | Da |
| Bežični mrežni standardi | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Bluetooth™ | Da |
| Bluetooth™ verzija | 4.1 |
| Priključci | 3.5mm audio, Micro USB |
| Ostale osobine | Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot |
| Audio |
| Radio | Da |
| Ostale karakteristike |
| GPS navigacija | Da |
| Senzori | Senzor otiska prsta, Akcelerometar, Senzor blizine, Digitalni kompas |
| Baterija |
| Kapacitet | 3340 mAh |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 156.5mm x 75.3mm x 7.6mm |
| Masa | 165g |
| Boja | Crna |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 24 meseca |