| Ekran |
| Veličina ekrana | 17.3" |
| Rezolucija ekrana | 1.920 x 1.080 |
| Format rezolucije | Full HD |
| Tip panela | LED, HD, IPS |
| Ostalo | Acer ComfyView™ |
| Procesor / Čipset |
| Klasa procesora | Intel® Core™ i7 |
| Model procesora | i7-6700HQ |
| Broj jezgara procesora | 4 |
| Broj logičkih jezgara (niti) | 8 |
| Radni takt procesora | 2.6 GHz (3.5 GHz) |
| Keš memorija procesora | 6MB Intel® Smart cache |
| Ostalo | Hyper-Threading, 14nm, Skylake |
| Čipset | Intel® HM170 Express |
| Memorija (RAM) |
| Memorija (RAM) | 8GB |
| Tip memorije | DDR4 |
| Broj slotova | 2 |
| Maksimalno podržano | 32GB |
| Grafika |
| Grafika | nVidia® GeForce® |
| Model grafike | GeForce® GTX 960M |
| Količina grafičke memorije | 4GB |
| Tip grafičke memorije | GDDR5 |
| Dodatna grafika |
| Proizvođač | Intel® HD Graphics |
| Model | HD Graphics 530 |
| Tip memorije | Deljena |
| Skladištenje podataka |
| Tip skladištenja | SSD + Hard disk |
| SSD | 128GB |
| Hard disk | 1TB |
| Broj obrtaja diska | 5.400rpm |
| Hard disk interfejs | SATA III |
| Optički uređaj | DVD±RW DL |
| Mreža |
| Wi-Fi | Da |
| Bežični mrežni standardi | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Model | Acer InviLink™ Nplify™ |
| Bluetooth™ | Da |
| Bluetooth™ verzija | 4.0 |
| Žična mreža (LAN) | 10/100/1.000Mbps (Gigabit ethernet) |
| Priključci / Slotovi |
| Thunderbolt™ | 1 |
| HDMI priključci | 1x HDMI |
| Ukupno USB priključaka | 3 |
| USB 3.0 priključci | 2 |
| USB 2.0 priključci | 1 |
| RJ-45 (LAN) | 1 |
| Audio | 1x 3.5mm (izlaz i mikrofon) |
| Čitač kartica | Da |
| Ostali priključci / Slotovi | Kensington security |
| Napomena | USB 3.1 Tip C / Thunderbolt combo |
| Kamera |
| Rezolucija | 1 Megapiksel |
| Snimanje videa | HD 720p |
| Model | Acer Crystal Eye HD |
| Audio |
| Zvučnici | 4.0 |
| Mikrofon | Ugrađen |
| Ostalo | High Definition, Dolby® Digital Plus Home Theater® |
| Tastatura |
| Slovni raspored tastera | YU |
| Numerički deo tastature | Da |
| Osvetljena tastatura | Da |
| Ostalo | Multi-touch touchpad, Chiclet (island style), Acer FineTip™ |
| Baterija |
| Tip | Litijum-jonska |
| Broj ćelija baterije | 3 |
| Kapacitet | 4.870mAh |
| Ostalo | Ling Life Li-Ion tehnologija |
| Softver |
| Operativni sistem | Linux |
| Edicija | Linpus™ |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 423mm x 296mm x 24.99mm |
| Masa | 3kg |
| Masa (raspon) | 3kg - 4kg |
| Boja | Crna |
| Garancija |
| Garancija | 2 godine |