| Ekran |
| Veličina ekrana | 17.3" |
| Rezolucija ekrana | 1.920 x 1.080 |
| Format rezolucije | Full HD |
| Tip panela | LCD |
| Ostalo | Acer ComfyView™ |
| Procesor / Čipset |
| Klasa procesora | Intel® Core™ i7 |
| Model procesora | i7-7700HQ |
| Broj jezgara procesora | 4 |
| Broj logičkih jezgara (niti) | 8 |
| Radni takt procesora | 2.8 GHz (3.8 GHz) |
| Keš memorija procesora | 6MB |
| Ostalo | Hyper-Threading, 14nm, Kaby Lake |
| Memorija (RAM) |
| Memorija (RAM) | 8GB |
| Tip memorije | DDR4 |
| Broj slotova | 2 |
| Maksimalno podržano | 32GB |
| Grafika |
| Grafika | nVidia® GeForce® |
| Model grafike | GeForce® GTX 1050 Ti |
| Količina grafičke memorije | 4GB |
| Tip grafičke memorije | GDDR5 |
| Dodatna grafika |
| Proizvođač | Intel® HD Graphics |
| Model | HD Graphics 630 |
| Skladištenje podataka |
| Tip skladištenja | SSD + Hard disk |
| SSD | 256GB |
| Hard disk | 1TB |
| Broj obrtaja diska | 5.400rpm |
| Mreža |
| Wi-Fi | Da |
| Bežični mrežni standardi | IEEE 802.11ac |
| Bluetooth™ | Da |
| Žična mreža (LAN) | 10/100/1.000Mbps (Gigabit ethernet) |
| Priključci / Slotovi |
| HDMI priključci | 1x HDMI |
| Ukupno USB priključaka | 4 |
| USB 3.1 priključci | 1 (Tip A) |
| USB 3.0 priključci | 1 |
| USB 2.0 priključci | 2 |
| RJ-45 (LAN) | 1 |
| Audio | 1x 3.5mm (izlaz i mikrofon) |
| Čitač kartica | Da |
| Kamera |
| Snimanje videa | HD 720p |
| Audio |
| Zvučnici | Da |
| Mikrofon | Ugrađen |
| Tastatura |
| Slovni raspored tastera | YU |
| Numerički deo tastature | Da |
| Osvetljena tastatura | Da |
| Ostalo | Multi-touch touchpad |
| Baterija |
| Tip | Litijum-polimerska |
| Broj ćelija baterije | 4 |
| Kapacitet | 3.220mAh |
| Softver |
| Operativni sistem | Linux |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 423.3mm x 289.9mm x 28.3mm |
| Masa | 2.9kg |
| Masa (raspon) | 2kg - 3kg |
| Boja | Crna |
| Ostale karakteristike |
| AC Adapter (punjač) | 135W |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 24 meseca |