| Osnovno |
| Procesorsko ležište (socket) | Intel® 1151 |
| Klasa procesora | Intel® Core™ i7 |
| Model | 7700K |
| Broj jezgara procesora | 4 |
| Broj logičkih jezgara (niti) | 8 |
| Radni takt | 4.2GHz |
| Turbo frekvencija | 4.5GHz |
| Keš memorija | 8MB Intel® Smart Cache |
| Grafika |
| Grafika | Intel® HD Graphics |
| Model | 630 |
| Frekvencija | 350MHz - 1.15GHz Max Dynamic |
| Ostale karakteristike |
| Proces izrade | 14nm |
| Arhitektura | 64bit |
| Magistrala | 8GT/s DMI3 |
| TDP | 91W |
| Podržane tehnologije | Virtualization, SpeedStep, Execute Disable Bit, Hyper-Threading, Intel® Turbo Boost 2.0 |
| Pakovanje | Box |
| Napomena | Hladnjak se ne isporučuje u pakovanju |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 36 meseci |