| Grafički procesor |
| Proizvođač čipa | nVidia |
| Grafika | nVidia® GeForce® |
| Model | RTX 4090 |
| Grafički čip | Ada Lovelace |
| Proces izrade | 4nm |
| Broj unificiranih procesora | 16384 |
| Radni takt | 2.595MHz ( 2.610MHz MSI Center) |
| Rasterske jedinice (ROP) | 176 |
| Teksturne jedinice (TMU) | 512 |
| Memorija |
| Količina memorije | 24GB |
| Tip memorije | GDDR6X |
| Širina memorijske magistrale | 384bit |
| Takt memorije | 21.000MHz |
| Napomena | Izlaz za 4 monitora |
| Priključci |
| Ukupno Display port priključaka | 3 |
| DisplayPort priključci | 3x DisplayPort 1.4a |
| Ukupno HDMI priključaka | 1 |
| HDMI priključci | 1x HDMI 2.1 |
| Dodatni naponski priključci | 1x16pin |
| Ostale karakteristike |
| Slot | PCI-Express 4.0 |
| Sistem hlađenja | 3x TORX Fan 5.0 |
| Podržane tehnologije | Microsoft® DirectX® 12 Ultimate, NVIDIA Broadcast, nVidia® DLSS 3, nVidia® G-Sync™, nVidia® Reflex, Real-Time Ray Tracing |
| Maksimalna rezolucija | 7.680 x 4.320 (digitalna povezivost) |
| Multi-view | 4 monitora |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 337mm x 140mm x 77mm |
| Format | Puna ATX veličina |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 36 meseci |