| Grafički procesor |
| Grafika | nVidia® GeForce® |
| Model | GTX 1050 |
| Broj unificiranih procesora | 640 |
| Radni takt | 1.392MHz (1.506MHz boost clock) |
| Memorija |
| Količina memorije | 2GB |
| Tip memorije | GDDR5 |
| Širina memorijske magistrale | 128bit |
| Takt memorije | 7.008MHz |
| Priključci |
| DisplayPort priključci | 1x DisplayPort |
| HDMI priključci | 2x HDMI 2.0 |
| Ukupno DVI priključaka | 1 |
| DVI priključci | 1x DVI-D Dual Link |
| Ostale karakteristike |
| Slot | PCI-Express 3.0 |
| Podržane tehnologije | nVidia® G-Sync™, Microsoft® DirectX® 12, nVidia® GameWorks™, OpenGL 4.5® |
| Maksimalna rezolucija | 7.680 x 4.320 (digitalna povezivost) |
| Multi-view | 4 monitora |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 167mm x 68,9mm x 37mm |
| Format | Niskoprofilna (bracket pune ATX veličine) |
| Pakovanje | Full box retail |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 36 meseci |