| Grafički procesor |
| Grafika | nVidia® GeForce® |
| Model | GTX 1050 Ti |
| Grafički čip | GP107-400 |
| Proces izrade | 14nm |
| Broj unificiranih procesora | 768 |
| Radni takt | 1.290MHz (1.392MHz boost clock) |
| Rasterske jedinice (ROP) | 32 |
| Teksturne jedinice (TMU) | 48 |
| Memorija |
| Količina memorije | 4GB |
| Tip memorije | GDDR5 |
| Širina memorijske magistrale | 128bit |
| Takt memorije | 7.008MHz |
| Priključci |
| DisplayPort priključci | 1x DisplayPort |
| HDMI priključci | 1x HDMI 2.0 |
| Ukupno DVI priključaka | 1 |
| DVI priključci | 1x DVI-D Dual Link |
| Ostale karakteristike |
| Slot | PCI-Express 3.0 |
| Sistem hlađenja | Dual-Ball Bearing Fan |
| Podržane tehnologije | GPU Tweak II, HDCP, nVidia® Ansel, nVidia® GameWorks™, OpenGL 4.5® |
| Maksimalna rezolucija | 7.680 x 4.320 (digitalna povezivost) |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 192mm x 111mm x 37mm |
| Format | Puna ATX veličina |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 36 meseci |