| Grafički procesor |
| Grafika | AMD® Radeon™ |
| Model | RX 580 |
| Proces izrade | 14nm |
| Broj unificiranih procesora | 2304 |
| Radni takt | 1.340MHz (1.411MHz boost clock) |
| Memorija |
| Količina memorije | 8GB |
| Tip memorije | GDDR5 |
| Širina memorijske magistrale | 256bit |
| Takt memorije | 8.000MHz |
| Priključci |
| DisplayPort priključci | 2x DisplayPort |
| HDMI priključci | 2x HDMI |
| Ukupno DVI priključaka | 1 |
| DVI priključci | 1x DVI-D Dual Link |
| Dodatni naponski priključci | 1x6pin, 1x8pin |
| Ostale karakteristike |
| Slot | PCI-Express 3.0 |
| Sistem hlađenja | Dual-X tehnologija hlađenja |
| Podržane tehnologije | AMD Eyefinity™, AMD FreeSync™, AMD Radeon™ VR Ready Premium, AMD CrossFire, HDR ready |
| Maksimalna rezolucija | 5.120 x 2.880 (digitalna povezivost) |
| Multi-view | 5 monitora |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 260mm x 135mm x 43mm |
| Format | Puna ATX veličina |
| Pakovanje | Full box retail |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 36 meseci |