| Grafički procesor |
| Grafika | AMD® Radeon™ |
| Model | RX 570 |
| Proces izrade | 14nm |
| Broj unificiranih procesora | 2048 |
| Radni takt | 1.284MHz |
| Memorija |
| Količina memorije | 8GB |
| Tip memorije | GDDR5 |
| Širina memorijske magistrale | 256bit |
| Takt memorije | 1.750MHz |
| Priključci |
| DisplayPort priključci | 2x DisplayPort |
| HDMI priključci | 2x HDMI |
| Ukupno DVI priključaka | 1 |
| DVI priključci | 1x DVI-D Dual Link |
| Dodatni naponski priključci | 1x8pin |
| Ostale karakteristike |
| Slot | PCI-Express 2.0 |
| Sistem hlađenja | Dual-X tehnologija hlađenja |
| Podržane tehnologije | AMD Eyefinity™, Microsoft® DirectX® 12, AMD FreeSync™, AMD Frame-Rate Target Control, AMD CrossFire, AMD Xconnect ready |
| Maksimalna rezolucija | 3.840 x 2.160 (digitalna povezivost) |
| Multi-view | 5 monitora |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 230mm x 125mm x 40mm |
| Format | Puna ATX veličina |
| Pakovanje | Full box retail |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 36 meseci |