| Grafički procesor |
| Grafika | AMD® Radeon™ |
| Model | RX 5700 XT |
| Grafički čip | NAVI 10 XT |
| Proces izrade | 7nm |
| Broj unificiranih procesora | 2560 |
| Radni takt | 1.670MHz (1.925MHz boost clock) |
| Memorija |
| Količina memorije | 8GB |
| Tip memorije | GDDR6 |
| Širina memorijske magistrale | 256bit |
| Takt memorije | 14.000MHz |
| Priključci |
| DisplayPort priključci | 3x DisplayPort 1.4 |
| HDMI priključci | 1x HDMI 2.0 |
| Dodatni naponski priključci | 1x6pin, 1x8pin |
| Ostale karakteristike |
| Slot | PCI-Express 4.0 |
| Multi-Card podrška | AMD® CrossfireX™ |
| Sistem hlađenja | 2x Torx Fan |
| Podržane tehnologije | AMD FreeSync™ 2, AMD Radeon™ VR Ready Premium, HDCP, HDR ready, Microsoft® DirectX® 12, OpenGL 4.5® |
| Maksimalna rezolucija | 7.680 x 4.320 (digitalna povezivost) |
| Multi-view | 4 monitora |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 232mm x 126mm x 46mm |
| Format | Puna ATX veličina |
| Pakovanje | Full box retail |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 36 meseci |