| Grafički procesor |
| Proizvođač čipa | AMD |
| Grafika | AMD® Radeon™ |
| Model | RX 6800 XT |
| Grafički čip | AMD RDNA™ 2 Architecture |
| Broj unificiranih procesora | 4608 |
| Radni takt | 2.045MHz (2.285MHz boost clock) |
| Memorija |
| Količina memorije | 16GB |
| Tip memorije | GDDR6 |
| Širina memorijske magistrale | 256bit |
| Takt memorije | 16.000MHz |
| Priključci |
| Ukupno Display port priključaka | 2 |
| DisplayPort priključci | 2x DisplayPort 1.4a |
| Ukupno HDMI priključaka | 2 |
| HDMI priključci | 2x HDMI 2.1 |
| Dodatni naponski priključci | 2x8pin |
| Ostale karakteristike |
| Slot | PCI-Express 4.0 |
| Sistem hlađenja | 3x Fan |
| Podržane tehnologije | Microsoft® DirectX® 12, AMD FreeSync™, AMD Radeon™ WattMan, Radeon Relive, Radeon™ Chill, OpenGL 4.6®, Dual BIOS |
| Maksimalna rezolucija | 7.680 x 4.320 (digitalna povezivost) |
| Multi-view | 4 monitora |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 286mm x 118mm x 58mm |
| Format | Puna ATX veličina |
| Pakovanje | Full box retail |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 36 meseci |