| Grafički procesor |
| Grafika | AMD® Radeon™ |
| Model | RX 570 |
| Proces izrade | 14nm |
| Broj unificiranih procesora | 2048 |
| Radni takt | 1.244MHz (1.255MHz boost clock) |
| Memorija |
| Količina memorije | 4GB |
| Tip memorije | GDDR5 |
| Širina memorijske magistrale | 256bit |
| Takt memorije | 7.000MHz |
| Priključci |
| DisplayPort priključci | 3x DisplayPort |
| HDMI priključci | 1x HDMI 2.0 |
| Ukupno DVI priključaka | 1 |
| DVI priključci | 1x DVI-D Dual Link |
| Dodatni naponski priključci | 1x8pin |
| Ostale karakteristike |
| Slot | PCI-Express 3.0 |
| Sistem hlađenja | WindForce™ 2X |
| Podržane tehnologije | AMD CrossFire, AMD Eyefinity™, AMD Xconnect ready, Microsoft® DirectX® 12, OpenGL 4.5® |
| Maksimalna rezolucija | 7.680 x 4.320 |
| Multi-view | 5 monitora |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 232mm x 116mm x 40mm |
| Format | Puna ATX veličina |
| Pakovanje | Full box retail |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 36 meseci |