| Grafički procesor |
| Grafika | AMD® Radeon™ |
| Model | RX 580 |
| Broj unificiranih procesora | 2304 |
| Radni takt | 1.370MHz |
| Memorija |
| Količina memorije | 8GB |
| Tip memorije | GDDR5 |
| Širina memorijske magistrale | 256bit |
| Takt memorije | 8.000MHz |
| Napomena | Izlaz za 5 monitora |
| Priključci |
| DisplayPort priključci | 3x DisplayPort 1.4 |
| HDMI priključci | 1x HDMI 2.0 |
| Ukupno DVI priključaka | 1 |
| DVI priključci | 1x DVI-D Dual Link |
| Dodatni naponski priključci | 1x6pin |
| Ostale karakteristike |
| Slot | PCI-Express 3.0 |
| Sistem hlađenja | 2x Fan, Dual-Ball Bearing Fan |
| Podržane tehnologije | AMD FreeSync™ 2, Phantom Gaming Tweak Utility |
| Maksimalna rezolucija | 7.680 x 4.320 (digitalna povezivost) |
| Multi-view | 5 monitora |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 236.2mm x 127.5mm x 41.91mm |
| Format | Puna ATX veličina |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 24 meseca |