| Grafički procesor |
| Grafika | AMD® Radeon™ |
| Model | RX 5500 XT |
| Broj unificiranih procesora | 1408 |
| Radni takt | 1.685MHz (1.845MHz boost clock) |
| Memorija |
| Količina memorije | 8GB |
| Tip memorije | GDDR6 |
| Širina memorijske magistrale | 128bit |
| Takt memorije | 14.000MHz |
| Napomena | Izlaz za 4 monitora |
| Priključci |
| DisplayPort priključci | 3x DisplayPort 1.4 |
| HDMI priključci | 1x HDMI 2.0b |
| Dodatni naponski priključci | 1x8pin |
| Ostale karakteristike |
| Slot | PCI-Express 4.0 |
| Sistem hlađenja | 2x Fan |
| Podržane tehnologije | AMD Eyefinity™, AMD FreeSync™ 2 |
| Maksimalna rezolucija | 7.680 x 4.320 (digitalna povezivost) |
| Multi-view | 4 monitora |
| Fizičke karakteristike |
| Dimenzije | 241mm x 127mm x 42mm |
| Format | Puna ATX veličina |
| Reklamacioni period |
| Reklamacioni period | 24 meseca |